Завантажити Документ
Отримати свідоцтво
про публікацію
Задати питання
Задайть свой вопрос специалисту!
Пошук препаратів
Мова:
    На сайті ви знайдете опис препаратів, інструкції по їх застосуванню та відгуки
    УВАГА! Уся інформація узята з відкритих джерел і надається виключно в ознайомлювальних цілях.

    Грипекс Актив Макс таблетки №24 (12х2)

    Діюча речовина: Парацетамол, комбинации без психолептиков
    Лікарська форма: Таблетки
    Зовнішній вигляд препарату: Грипекс Актив Макс таблетки №24 (12х2) Зовнішній вигляд упаковки може відрізнятись від вказаних.

    Склад лікарського засобу

    діючі речовини: парацетамол, кофеїн, фенілефрину гідрохлорид, хлорфеніраміну малеат;

    1 таблетка містить: парацетамолу 500 мг, кофеїну 30 мг, фенілефрину гідрохлориду 10 мг, хлорфеніраміну малеату 2 мг;

    допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, целюлоза мікрокристалічна, кальцію гідрофосфат, метилпарабен (Е 218), пропілпарабен (Е 216), повідон, магнію стеарат, тальк, натрію крохмальгліколят (тип А), жовтий захід FCF (Е 110).

    Лікарська форма

    Таблетки.

    Таблетки помаранчевого або світло-помаранчевого кольору із вкрапленнями, довгастої овальної форми, з рискою, мають відбитки “G” та “R” з того боку, де риска.

    Назва і місцезнаходження виробника

    Оптімус Дженерікс Лімітед.

    Плот № Ес-8, Ес-9, Ес-13 та Ес-14, Ей Пі Ай Ай Сі, Фарма Ес І Зет, Грін Індастріал Парк, Полепаллі (ВІ), Єдчерла (ЕM), Махабубнагар, ІH - 509 301, Індія.

    Назва і місцезнаходження заявника

    Юнілаб, ЛП.

    966 Хангерфорд Драйв, офіс ЗБ, Роквіль, Меріленд 20850, США

    Фармакотерапевтична група

    Аналгетики та антипіретики. Аніліди. Парацетамол, комбінації без психолептиків.

    Код АТС N02В Е51.

    Фармакологічний ефект зумовлений дією всіх компонентів препарату.

    Парацетамол діє як знеболювальний та жарознижувальний засіб. Аналгетична та жарознижувальна дія парацетамолу пов’язана з впливом препарату на центр терморегуляції у гіпоталамусі та здатністю інгібувати синтез простагландинів.

    Кофеїн – центральний стимулятор нервової системи. Стимулює дихальний центр, який збільшує швидкість і глибину насичення легенів киснем, збільшує тонус скелетних м’язів, зменшує поріг гіперкапнії. Для отримання такої ж реакції від аналгезуючого засобу без кофеїну необхідна його доза, яка приблизно на 40 % вища, ніж одна доза у поєднанні із кофеїном. Таким чином, кофеїн застосовується як ад’ювант парацетамолу.

    Фенілефрину гідрохлорид стимулює постсинаптичні альфа-адренорецептори. Він звужує судини легенів і підвищує тиск у легеневій артерії. Як вазоконстриктор здійснює антиконгестивну дію: зменшує набряк і гіперемію слизової оболонки носа, вираженість ексудативних проявів, відновлює вільне дихання.

    Хлорфеніраміну малеат є Н1-блокатором, що затримує реакцію гладкої мускулатури на гістамін. Він має протиалергічну дію, зменшує сльозотечу, свербіж у носі.

    Показання для застосування

    Симптоматичне лікування проявів грипу та ГРВІ (гіпертермії, головного болю, нежитю) у дорослих та дітей віком від 12 років.

    Протипоказання

    Алкоголізм, гіперплазія передміхурової залози, тяжкі форми атеросклерозу, артеріальної гіпертензії, гострий панкреатит і гепатит, тромбоз периферичних артерій, декомпенсована серцева недостатність; тяжкі форми ішемічної хвороби серця, порушення серцевої провідності, шлуночкова тахікардія, закритокутова глаукома, виражені порушення функції нирок та печінки, бронхіальна астма, хронічне обструктивне захворювання легень, феохромоцитома, гіпертиреоз, недостатність глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, захворювання крові, виражена лейкопенія, анемія, вроджена гіпербілірубінемія, синдром Дубіна-Джонсона, цукровий діабет, підвищений внутрішньоочний тиск.

    Препарат протипоказаний пацієнтам з підвищеною чутливістю до будь-якого його компонента.

    Не застосовувати разом з інгібіторами моноамінооксидази (МАО) та протягом 2 тижнів після припинення застосування інгібіторів МАО.

    Належні заходи безпеки при застосуванні

    Перед призначенням засобу дуже важливо переконатися, що основна причина кашлю визначена і що зниження інтенсивності кашлю не посилить ризик клінічних або фізіологічних ускладнень.

    Не перевищувати рекомендовані дози.

    Не приймати одночасно препарати, які містять парацетамол та інші протизастудні засоби.

    Кофеїн послаблює дію снодійних та наркотичних засобів.

    Фенілефрин може спричинити прискорення пульсу, запаморочення або сильне серцебиття; пацієнти, відповідно, мають бути про це попереджені.

    З обережністю застосовувати при епілепсії.

    Під час лікування виключити вживання алкоголю, який посилює седативний ефект хлорфеніраміну малеату і гепатотоксичність парацетамолу.

    Застосування у період вагітності або годування груддю

    Препарат протипоказаний у період вагітності або годування груддю.

    Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

    Враховуючи, що препарат у чутливих хворих може знижувати швидкість психомоторних реакцій, необхідних при виконанні потенційно небезпечних робіт, на час прийому препарату краще утриматися від керування транспортними засобами та роботи з механізмами, виконання інших робіт, що потребують концентрації уваги.

    Діти

    Препарат не призначають дітям віком до 12 років.

    Спосіб застосування та дози

    Дорослим і дітям віком від 12 років - 1 таблетка до 4 разів на добу.

    Необхідно дотримуватися інтервалу між прийомами не менше 4 год.

    Препарат приймають щонайменше через півгодини після прийому їжі.

    Тривалість лікування - не більше 7 днів.

    Передозування

    Ознаки і симптоми передозування, зумовлені властивостями окремих компонентів препарату Грипекс Актив можна розподілити таким чином.

    Симптоми передозування парацетамолу. Відомо, що токсична дія у дорослих можлива після прийому 10 - 15 г парацетамолу. При цьому можуть спостерігатися такі симптоми: блідість шкірних покривів, анорексія, нудота, блювання, діарея, відчуття дискомфорту в епігастральній ділянці (0 – 24 години); підвищення активності печінкових трансаміназ, лактатдегідрогенази, рівня білірубіну, а також зниження рівня протромбіну (24 - 48 годин); гепатотоксичний ефект, для якого характерні загальні симптоми (біль, слабкість, адинамія, підвищене потовиділення) і специфічні (гепатомегалія, жовтяниця, підвищення активності печінкових ферментів) симптоми. Гепатотоксичний ефект може призвести до розвитку гепатонекрозу та ускладнитись розвитком печінкової енцефалопатії (порушення мислення, пригнічення вищої нервової діяльності, збудження та ступор), ДВЗ-синдрому, гіпоглікемії, метаболічного ацидозу, аритмії, судом, пригнічення функції дихання, коми, набряку мозку, гіпокоагуляції, колапсу. Зрідка порушення функції печінки розвивається блискавично і може ускладнитись нирковою недостатністю.

    Побічні ефекти

    У більшості випадків препарат переноситься добре. Побічні дії, зумовлені складовими препарату, відзначалися зрідка, як правило, внаслідок тривалого застосування препарату у великих дозах.

    Парацетамол.

    З боку системи травлення: рідко – нудота, блювання, зниження апетиту, запор, діарея або метеоризм. При довготривалому прийомі значних доз препарату – біль в епігастральній ділянці, гепатотоксична дія.

    З боку системи крові: дуже рідко – гемолітична анемія, метгемоглобінемія, тромбоцитопенія; у поодиноких випадках – апластична анемія, панцитопенія, сульфгемоглобінемія, нейтропенія, агранулоцитоз, лейкопенія.

    З боку сечовидільної системи: ниркова коліка, асептична піурія, інтерстиціальний гломерулонефрит, дуже рідко – нефротоксична дія, папілярний некроз.

    Алергічні реакції: рідко – шкірний висип, свербіж, кропив’янка, гіперемія; дуже рідко – бронхіальна обструкція, мультиформна ексудативна еритема, синдром Стівенса-Джонсона, токсичний епідермальний некроліз; у поодиноких випадках - анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк.

    Інші: у поодиноких випадках – гіпоглікемія, загальна слабкість, посилене потовиділення.

    Кофеїн.

    З боку центральної нервової системи: рідко – головний біль, відчуття страху, загальна слабкість, запаморочення; у поодиноких випадках – психомоторне збудження і порушення орієнтації, безсоння, занепокоєння, дратівливість або знервованість, тремор, сплутаність свідомості, депресивні стани, відчуття поколювання і тяжкості в кінцівках, шум у вухах, епілептичні напади, кома.

    З боку серцево-судинної системи: у поодиноких випадках – відчуття серцебиття, тахікардія, аритмія, підвищення артеріального тиску (особливо у пацієнтів з артеріальною гіпертензією).

    З боку системи травлення: рідко – нудота, блювання, загострення виразкової хвороби.

    Хлорфеніраміну малеат.

    З боку травного тракту: нудота, блювання, епігастральний біль, сухість у роті або горлі.

    З боку органів зору: дуже рідко – мідріаз, порушення акомодації, підвищення внутрішньоочного тиску.

    З боку серцево-судинної системи: у поодиноких випадках – тахікардія.

    Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

    Слід уникати одночасного застосування препарату з іншими лікарськими засобами, що містять парацетамол або інші діючі речовини, які входять до складу препарату Грипекс Актив.

    Особливості взаємодії препарату обумовлені властивостями його складових.

    Грипекс Актив потенціює ефект інгібіторів МАО, бета-блокаторів, седативних препаратів та етанолу. Крім того, інгібітори МАО і фуразолідон при поєднаному застосуванні з препаратом Грипекс Актив можуть спричинити збуджений стан, гіпертонічний криз та гіперпірексію (за рахунок хлорфеніраміну малеату). При одночасному прийомі з антидепресантами, протипаркінсонічними препаратами, нейролептиками може виявлятися атропіноподібний ефект (проявляється сухістю у роті, затримкою сечі, запором).

    Термін придатності

    4 роки.

    Умови зберігання

    Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

    Зберігати у недоступному для дітей місці.

    Упаковка

    4 таблетки у блістері; в картонній коробці.

    10 таблеток у блістері; в картонній коробці.

    12 таблеток у блістері; в картонній коробці.

    20 (10 x 2) таблеток у блістерах; у картонній коробці.

    24 (12 x 2) таблетки в блістерах; у картонній коробці.

    Категорія відпуску

    Без рецепта.

    Увага ! Текст опису препарату "Грипекс Актив Макс таблетки №24 (12х2)" надано для загальної інформації та ознайомлення. Даний опис є спрощеним варіантом офіційною анотації до ліків. Перед придбанням і використанням препарату обов'язково зверніться до лікаря і отримайте професійні рекомендації . Даний текст розміщений на порталі суто для ознайомлювальних цілей і не може слугувати приводом для самолікування. Тільки лікар може виносити рішення про призначення тих чи інших ліків, визначати дозу та графік прийому.

    Оставить комментарий может только зарегестрированный пользователь (Увійти и Реєстрація)

    Ви будете першим хто залишив коментар до цього запису
    Top