Загрузить Документ
Получить свидетельство
о публикации
Задать вопрос
Задайть свой вопрос специалисту!
Поиск препаратов
Язык:
  На сайте вы найдете описание препаратов, инструкция по их применению и отзывы
  ВНИМАНИЕ! Вся информация взята из открытых источников и предоставляется исключительно в ознакомительных целях.

  Хлоргексидин раствор для наружного применения 0,05 % по 100 мл во флаконе

  Действующее вещество: Хлоргексидин
  Фармакотерапевтическая группа: Антисептические средства.

  Склад лікарського засобу

  діюча речовинахлоргексидину біглюконат;

  100 мл розчину містять розчину хлоргексидину біглюконату (20 %) 0,25 мл;

  допоміжні речовини: вода очищена.

  Лікарська форма

  Розчин для зовнішнього застосування.

  Прозора безбарвна або злегка опалесцуюча рідина без запаху.

  Назва і місцезнаходження виробника

  ЗАТ «Фармнатур».

  Україна, 65003, м. Одеса, вул. Отамана Головатого, 4.

  Фармакотерапевтична група

  Антисептичні та дезінфікуючі засоби.

  Код АТС D08А С02.

  Хлоргексидину диглюконат є катіонним бігуанідом. Хлоргексидин блокує аміногрупи клітинних білків. Проникає у внутрішньоклітинні мембрани бактеріальних клітин, осідає на цитоплазмі і змінює функцію мембрани, перешкоджаючи споживанню кисню, що спричиняє зниження рівня АТФ і загибель клітин. Руйнує ДНК і порушує синтез ДНК у мікроорганізмів. Забезпечує тривалу персистентну антимікробну активність, що перешкоджає розмноженню мікроорганізмів як мінімум протягом 6 годин після застосування препарату. У присутності крові й інших органічних субстанцій антимікробна активність хлоргексидину диглюконату не знижується.

  Через інтактну шкіру не проникає.

  Показання для застосування

  Гнійно-септичні процеси, дезінфекція мікротравм (ран, подряпин, опіків). Препарат також застосовують для профілактики венеричних захворювань (сифіліс, гонорея, трихомоніаз).

  Протипоказання

  Підвищена чутливість до хлоргексидину. Схильність до алергічних реакцій і алергічних захворювань, дерматити, вірусні захворювання шкіри. Не застосовують дітям до 12 років. Не рекомендується застосовувати для обробки кон’юнктиви і промивання порожнин, на рани з великою поверхнею, при операціях в ділянках ЦНС і слухового каналу, в офтальмології, для введення у слуховий канал.

  Належні заходи безпеки при застосуванні

  У випадку потрапляння препарату на слизові оболонки очей їх слід швидко та ретельно промити водою.

  Препарат практично не адсорбується у шлунку. При випадковому проковтуванні засобу слід промити шлунок, використовуючи сире молоко, сире яйце, желатин. За необхідності проводиться симптоматична терапія.

  Особливі застереження

  У пацієнтів при відкритій черепно-мозковій травмі, ушкодженні спинного мозку, перфорації барабанної перетинки слід запобігати потрапляння препарату на поверхню головного мозку, мозкових оболонок та в барабанну порожнину. У разі потрапляння на слизові оболонки очей слід ретельно промити їх водою.

  Застосування у період вагітності або годування груддю

  Застосовувати препарат у період вагітності та годування груддю дозволяється у випадках, якщо користь для матері переважає потенційний ризик для плода/дитини. Не обробляти поверхню молочних залоз перед годуванням.

  Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

  Не впливає.

  Діти

  Не застосовують дітям до 12 років.

  Спосіб застосування та дози

  Препарат тільки для зовнішнього та місцевого застосування. При мікротравмах шкіру навколо рани обробляють розчином, після чого на рану накладають серветку, змочену розчином і фіксують її пов'язкою або пластиром.

  Перед застосуванням препарату з метою профілактики венеричних захворювань слід помочитися, вимити руки і статеві органи. Після цього слід зняти кришку, натиснути на стінки флакона і струменем розчину обробити шкіру лобка, внутрішніх поверхонь стегон, статевих органів. У зовнішній отвір сечовивідного каналу слід ввести носик насадки, щільно притиснути його до стінки сечовивідного каналу і видавити 1,5 - 3 мл розчину (для чоловіків), або 1 - 1,5 мл розчину (для жінок). Потім, не розтуляючи пальців, витягнути насадку із сечовивідного каналу, а розчин затримати протягом 2-3-х хвилин. Розчином, що залишився, жінки обприскують вагіну. Після процедури рекомендується не мочитися протягом 2 годин. Антисептична обробка шкіри та слизових хлоргексидином ефективна, якщо вона проведена не пізніше 2 годин після статевого акту.

  Передозування

  Випадки передозування при зовнішньому застосуванні не відомі.

  при помилковому прийомі внутрішньо великої кількості речовини (300мг хлоргексидину, що відповідає 0,5 л 0,05% розчину) настає смерть з ознаками печінково-ниркової недостатності.

  При попаданні внутрішньо препарат практично не адсорбується, слід промити шлунок з використанням молока, желатину або сирого яйця.

  Побічні ефекти

  Препарат, як правило, переноситься добре, проте в окремих випадках, при підвищеній індивідуальній чутливості можливі сухість та свербіж шкіри, дерматити, фотосенсибілізація.

  У разі появи будь-яких небажаних явищ необхідно звернутися до лікаря!

  Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій

  Для уникнення небезпеки розвитку дерматиту одночасно застосовувати хлоргексидин і препарати йоду не бажано.

  Хлоргексидину диглюконат є катіонною речовиною та несумісний з милом та іншими аніонними речовинами (колоїди, гуміарабік, карбоксиметилцелюлоза). Сумісний з препаратами, які містять катіонну групу (бензалконію хлорид, цетримонію бромід).

  Етанол посилює дію препарату.

  У концентрації 0,05 % хлоргексидину диглюконат несумісний з боратами, карбонатами, хлоридами, цитратами, фосфатами, сульфатами, так як утворюються важкорозчинні осади.

  Термін придатності

  3 роки. Препарат не можна застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

  Умови зберігання

  При температурі не вище 25 ºС в оригінальній упаковці, в недоступному для дітей місці.

  Упаковка

  По 100 мл у флаконах.

  Категорія відпуску

  Без рецепта.

  Внимание! Текст описания препарата "Хлоргексидин раствор для наружного применения 0,05 % по 100 мл во флаконе" предоставлен для общей информации и ознакомления и является упрощённым вариантом официальной аннотации к лекарству. Перед приобретением и использованием препарата обязательно обратитесь к врачу и получите профессиональные рекомендации. Данный текст размещён на портале сугубо для ознакомительных целей и не может служить основанием для самолечения. Только врач может выносить решение о назначении того или иного лекарства, определять дозу и график приёма.

  Оставить комментарий может только зарегестрированный пользователь (Войти и Регистрация)

  Вы будете первым кто оставил комментарий к этой записи
  Top