Загрузить Документ
Получить свидетельство
о публикации
Задать вопрос
Задайть свой вопрос специалисту!
Поиск препаратов
  На сайте вы найдете описание препаратов, инструкция по их применению и отзывы

  Законопроект щодо спрощеної реєстрації ліків потребує невідкладного ухвалення Парламентом

  Denis Aryabinsky •  Коментариев: 0

  Доопрацьований законопроект №4484 у редакції від 26.05.2016, який спрямований на спрощення процедури реєстрації лікарських засобів, зареєстрованих в країнах з жорсткими регуляторними нормами, отримав консолідовану підтримку і Кабінету Міністрів України, і Комітету Верховної ради України з питань охорони здоров’я України, і Міністерства охорони здоров’я, і представників громадських та пацієнтських організацій – Реанімаційного Пакету Реформ, БФ «Пацієнти України». Сьогодні представники цих структур під час брифінгу в Українському кризовому-медіа-центрі висловили необхідність невідкладного ухвалення законопроекту на поточному пленарному тижні Парламенту.

  За словами Голови Комітету з питань охорони здоров’я Ольги Богомолець, законопроект дасть можливість відкрити кордони України для справді якісних і необхідних пацієнтам ліків, водночас зруйнувавши усі корупційні ризики, які існували досі з їх потраплянням на ринок. Так, за її словами, згідно законопроекту, спрощеній реєстрації підлягають ліки, що зареєстровані для застосування у країнах із суворими регуляторними актами: США, Канаді, Австралії, Японії, Швейцарії та країнах ЄС з централізованою процедурою реєстрації ліків. Термін для спрощеної процедури реєстрації тепер становитиме лише 17 робочих днів.

  У свою чергу заступник Міністра охорони здоров’я України Роман Ілик підкреслив, що до цього переліку належатимуть препарати, які не лише зареєстровані в зазначених країнах, а виробляються, а також застосовуються там в настановах та протоколах лікування. «Ми маємо бути впевненими у якості ліків, які отримують наші пацієнти, і тому вважаємо цю норму законопроекту важливою». МОЗ України, за його словами, всіляко підтримує ідею дерегуляції ринку ліків, зокрема ініціативу Прем’єр-міністра України В. Гройсмана щодо спрощення реєстрації лікарських засобів, адже сьогодні це один із оптимальних способів досягти конкурентності та, в тому числі, доступності лікарських засобів на ринку. «МОЗ України розраховує на консолідовану позицію з профільним комітетом ВРУ та експертним середовищем, в тому числі таких авторитетних організацій як ВООЗ», - зауважив він.

  БФ «Пацієнти України» та представники Реанімаційного пакету реформ закликали народних депутатів ухвалити законопроект №4484 від 26.05.2016 вже на поточному тижні в першому читанні і в цілому. На їх думку, це допоможе уникнути подальших спроб саботажу даної реформи, ініційованої Урядом, та вже найближчим часом відкрити шлях пацієнтам до тих ліків, які через потужне фармацевтичне лобі досі завозилися з-за кордону з-під поли та продавалися втридорога. «Сьогодні це питання життя і здоров’я людей, а не політичних дискусій, і ринкової вигоди», - підкреслили вони.

  Источник: http://www.moz.gov.ua/

  Оставить комментарий может только зарегестрированный пользователь (Войти и Регистрация)

  Вы будете первым кто оставил комментарий к этой записи
  Top