Загрузить Документ
Получить свидетельство
о публикации
Задать вопрос
Задайть свой вопрос специалисту!
Поиск препаратов
  На сайте вы найдете описание препаратов, инструкция по их применению и отзывы

  Оперативна інформація щодо спалаху гострої кишкової інфекцій в Одеській області станом на 21 червня

  Denis Aryabinsky •  Коментариев: 0

  За даними Держсанепідслужби України, станом на 07.00 годину 21 червня із симптомами, які можуть бути пов'язані зі спалахом гострої кишкової інфекції в м. Ізмаїл, селах Броска та Матроска Одеської області, за медичною допомогою звернулось всього 460 осіб (серед яких 281 дитина). У лікувальних закладах міста на стаціонарному лікуванні у стані середньої важкості перебуває 215 осіб (в т.ч. 111 дітей).

  Динаміка надходження хворих до медичних закладів наразі зменшилася майже вдвічі, і прогнозується збереження такої тенденції протягом тижня. Адже щоб зупинити інфекцію треба вилікувати тих, хто вже заразився. Для госпіталізації хворих було задіяно шпитальну базу на 320 ліжок та підготовлено резерв на 115 ліжок.

  Нагадаємо, спалах гострих кишкових інфекцій у Одеській області виник внаслідок надзвичайної ситуації природного характеру – зливи в регіоні. Завдяки оперативному проведенню комплексу організаційних, протиепідемічних та санітарно-гігієнічних заходів спалах локалізований.

  Встановлений основний фактор передачі спалаху – питна вода, яка була забруднена вірусами та умовно-патогенною бактеріальною мікрофлорою. Шлях передачі фекально-оральний, пізніше підключився контактно-побутовий шлях. Тому важливо на нинішньому етапі виявити усіх хворих, щоб зупинити подальше поширення інфекції.

  Лабораторно встановлено етіологічний чинник спалаху – рота-, норо (каліці) віруси виділені від хворих, та підтверджується виділенням названих вірусів із зовнішнього середовища.

  Водопостачання міста Ізмаїл, сіл Броска та Матроска здійснюється з одного джерела – підземних артезіанських свердловин КП «Ізмаїльське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства». Згідно технологічного регламенту роботи водопровідних споруд, підземні води водоносного горизонту мають постійний зв’язок з водами р. Дунай та водоносними горизонтами, які залягають вище. Під час санепідобстеження робочих артсвердловин виявлено ознаки підтоплення в усіх свердловинах.

  ДСЕС України надані пропозиції Ізмаїльському міськвиконкому щодо вжиття додаткових заходів для ліквідації спалаху та забезпечення стабільної санепідситуації в місті. Зокрема, карантинні заходи у дитячих дошкільних закладах, закладах ресторанного господарства, торгівлі, продовольчому ринку міста слід продовжити до 28 червня. При відновленні роботи у вказаних закладах посилити санепідрежим. У дитячих дошкільних закладах посилити медичний контроль за щоденним прийомом дітей.

  Необхідно закінчити дезінфекцію артсвердловин – очистку та дезінфекцію оглядових колодязів та герметизацію оголовків свердловин. Для недопущення підтоплення ґрунтовими водами слід забезпечити робочі артсвердловини дренажними насосами. Щоб перевірити та оцінити технічний стан артсвердловин, потрібно провести їх дефектоскопію.

  Для припинення забруднення навколишнього середовища провести викачку вигрібних ям у приватному секторі міста із наступною дезінфекцією. Щоб не допустити подібних випадків у майбутньому, необхідно вирішити питання підключення до мереж централізованого каналізування будинків приватного сектору міста.

  Источник: http://www.moz.gov.ua/

  Оставить комментарий может только зарегестрированный пользователь (Войти и Регистрация)

  Вы будете первым кто оставил комментарий к этой записи
  Top