Загрузить Документ
Получить свидетельство
о публикации
Задать вопрос
Задайть свой вопрос специалисту!
Поиск препаратов
  На сайте вы найдете описание препаратов, инструкция по их применению и отзывы

  Оперативна інформація щодо спалаху гострої кишкової інфекції в Одеській області

  Denis Aryabinsky •  Коментариев: 0

  Клінічна картина захворілих: інтоксикація, блювання, рідкі випорожнення, температура до 38 градусів, біль у животі, у поодиноких випадках зареєстровано висип та енантема. Перебіг захворюваності у всіх середньої важкості. За готовими на даний час результатами досліджень від хворих виявлено у 9 випадках умовно-патогенну флору.

  При проведені епідемічного розслідування встановлено, що основна захворюваність реєструється у північно-західній та південно-західній частинах міста, території які найбільше потерпали від проливних дощів. Тимчасово були затоплені дворові туалети у приватному секторі. Зливна каналізація, розташована на згаданій території, була неспроможна прийняти увесь об’єм дощових потоків.

  Не реєструється захворюваність гострими кишковими інфекціями на території мікрорайону південний, населення якого отримує питну воду з окремих свердловин, які розміщені на більш вищому рівні у порівняні з артсвердловинами, які забезпечують водою населення основної частини міста.

  Аналіз факторів, що сприяли виникненню захворювання показав, що 93% захворілих зв’язують свою захворюваність з вживанням сирої питної води, 3% - з молочними продуктами домашнього приготування, 4% - із вживанням овочів та фруктів, які були оброблені проточною водою.

  Як уже повідомлялося, для локалізації вогнища проведено комплекс організаційних, санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів. У місті працює посилена епідбригада. Наказом МОЗ України сформовано робочу групу на чолі з т.в.о. Голови Держсанепідслужби Святославом Протасом та за участі головних позаштатних спеціалістів МОЗ України: інфекціоніста Ольги Голубовської, епідеміолога Ірини Колеснікової, профільних лікарів інфекціоністів та лікарів інфекціоністів дитячих із сусідніх областей, які виїхали до місця події. Спеціалісти здійснюють оцінку ризиків та моніторинг ситуації щодо організації медичного забезпечення населення (проведення медичних оглядів, медичний супровід, надання медичної допомоги та оформлення відповідної медичної документації), постраждалого від масового отруєння.

  Щоб зупинити поширення інфекції тимчасово призупинено функціонування усіх об’єктів громадського харчування, ринків, дитячих дошкільних закладів, ліквідована стихійна торгівля. Фахівці проводять подвірні обходи для виявлення та госпіталізації хворих. Тимчасово заборонено купатися у водоймах. Проводяться дезінфекційні заходи у вогнищах, приватному секторі з обробкою дворових туалетів. Організовано раптове бактеріологічне обстеження груп ризику (працівників кондитерських, кулінарних цехів, супермаркетів та інших), хронічних носіїв черевного тифу.

  З метою виявлення джерела інфікування та етіологічного чинника відібрано на бактеріологічні та санітарно-гігієнічні дослідження воду питну зі свердловин та резервуарів водоканалу, воду питну з розподільчої мережі, у тому числі з вогнищ. Матеріали перебувають в роботі.

  Шпитальна база інфекційної лікарні міста налічує 120 ліжок, розгорнуто додатково у Ізмаїльській міській центральній лікарні 90 ліжок, у шкірно-венерологічній лікарні – 30 ліжок, у Дунайській басейновій лікарні – 40 ліжок. Підготовлено резерв всього на 185 ліжок: по місту Болград – 30 ліжок, по місту Рені – 35 ліжок, по місту Кілія – 20 ліжок, по місту Ізмаїл – 30 ліжок.

  Ситуація перебуває на контролі Держсанепідслужби України та особистому контролі в.о. Міністра охорони здоров’я України Віктора Шафранського.

  Источник: http://www.moz.gov.ua/

  Оставить комментарий может только зарегестрированный пользователь (Войти и Регистрация)

  Вы будете первым кто оставил комментарий к этой записи
  Top