Загрузить Документ
Получить свидетельство
о публикации
Задать вопрос
Задайть свой вопрос специалисту!
Поиск препаратов
  На сайте вы найдете описание препаратов, инструкция по их применению и отзывы

  Нова наркополітика в Україні: курс на гуманність та ефективність

  Denis Aryabinsky •  Коментариев: 0

  3 березня 2016 року відбулася публічна дискусія «Розмова про наркополітику. Drugpolicy Talk», в якій взяли участь Міністр охорони здоров`я України Олександр Квіташвілі, т.в.о. голови Державної служби контролю за наркотиками Олег Дзісяк, виконавчий директор Міжнародного Фонду «Відродження» Євген Бистрицький, представник Глобальної Комісії з Наркополітики, спеціальний посол Генерального секретаря ООН з питань ВІЛ/СНІД у Східній Європі та Центральній Азії професор Мішель Казачкін, інші українські та міжнародні експерти та представники громадськості. Учасники обговорили питання реформування наркополітики в Україні напередодні участі української делегації у Спеціальній Сесії Генеральної Асамблеї ООН з наркотиків у квітні 2016 року.

  Під час дискусії Міністр охорони здоров`я України Олександр Квіташвілі повідомив, що одним із головних завдань МОЗ України є забезпечення доступності лікарських засобів, які містять наркотичні та психотропні речовини для пацієнтів, які їх потребують. «Окрім того, актуальним є питання декриміналізації споживачів наркотиків, які зберігають їх в незначній кількості без мети збуту. Адже наразі в Україні, на відміну від розвинутих країн світу, передбачений невиправдано високий рівень кримінальної відповідальності за незначні розміри наркотичних речовин, що зберігаються для власного використання», - зазначив Міністр.

  Надмірна зарегульованість медичного обігу контрольованих препаратів призводить до суттєво обмеженого доступу до знеболення для пацієнтів всіх вікових категорій, які потребують знеболення, пацієнтів з психічними розладами та залежністю. Обмеження доступності до контрольованих лікарських засобів можна кваліфікувати як порушення прав людини за ознакою стану здоров’я. «Українці страждають від болю і їхнє право на якісну медичну допомогу порушується. Ми повинні перестати ставитись до пацієнтів, які потребують знеболення, а також до людей з діагнозом наркоманія, як до злочинців. Це люди, які в першу чергу потребують нашої підтримки та ефективного лікування», - переконаний т.в.о. голови Державної служби контролю за наркотиками Олег Дзісяк.

  Учасники дискусії висловили одностайну думку, що Україна повинна переглянути підходи до державної наркополітики в бік гуманізації та ефективності. «Неефективна та репресивна наркополітика, що реалізовувалася протягом останніх десятиліть, призвела до зростання епідемій соціально-небезпечних хвороб, кримінального переслідування десятків тисяч людей, чиєю єдиною провиною є їхня залежність. Також неефективно витрачено мільйони гривень платників податків. Українська наркополітика має повернутись обличчям до людини – до її права на життя, здоров’я та людську гідність», - таку думку висловив виконавчий директор Міжнародного Фонду «Відродження» Євген Бистрицький.

  Представники Коаліції громадських організацій «З повагою до людської гідності», яка виступила організатором дискусії, у тексті Спільної позиції щодо впровадження гуманної наркополітики наголосили на необхідності балансу державної наркополітики між забезпеченням доступу до психоактивних речовин в медичних та наукових цілях та заходами з протидії їх незаконному обігу.

  Источник: http://www.moz.gov.ua/

  Оставить комментарий может только зарегестрированный пользователь (Войти и Регистрация)

  Вы будете первым кто оставил комментарий к этой записи
  Top