Загрузить Документ
Получить свидетельство
о публикации
Задать вопрос
Задайть свой вопрос специалисту!
Поиск препаратов
  На сайте вы найдете описание препаратов, инструкция по их применению и отзывы

  МОЗ підтримує необхідність ухвалення антитютюнового законопроекту, що враховує директиви ВООЗ та ЄС

  Denis Aryabinsky •  Коментариев: 0

  16 травня 2016 р. Бюро ВООЗ в Україні, Міністерство охорони здоров’я України, Кампанія за майбутнє дітей без тютюну, Громадська організація «Життя» і Центр демократії та верховенства права провели круглий стіл: «Право на здоров’я: імплементація Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну та директив Європейського Союзу для захисту населення від шкідливого впливу тютюну».

   

  У його роботі взяли участь народні депутати, представники Уряду, науковці та експерти із контролю над тютюном міжнародних і українських організацій.

   

  Під час заходу було обговорено стан виконання Україною Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну (РКБТ), перспективи імплементації Директиви 2014/40/ЄС в українське законодавство та прийняття розробленого на її основі законопроекту № 2820 «Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну».

   

  Учасники круглого столу висловили підтримку якнайшвидшого ухвалення цього законопроекту, який передбачає нові вимоги до маркування упаковки тютюнових виробів, заборону на використання смакових добавок та інгредієнтів до тютюнових виробів, регулювання курильних сумішей та електронних сигарет. Після ухвалення законопроекту розмір медичного попередження збільшиться з 50 до 65%, і малюнки будуть розміщені з обох сторін. Всі ці заходи є новими правилами регулювання тютюнових виробів, що набувають чинності у всіх країнах ЄС з 20.05.2016 р.

   

  Головний спеціаліст Департаменту громадського здоров’я МОЗ України Олег Дудін нагадав, що за останні 10 років в Україні зроблено багато для імплементації положень РКБТ, на законодавчому рівні закріплено пріоритетність політик в сфері охорони здоров’я над інтересами корпорацій та компаній, діяльність яких пов’язана із тютюном. Міністерство охорони здоров’я, за його словами, наголошує на важливості здійснення заходів для боротьби із тютюнопалінням в Україні та активно підтримує ухвалення зазначеного законопроекту №2820.

   

  Експерт з адвокації Smoke-Free Partnership д-р Анка Тома Фрідлендер ознайомила учасників засідання із Директивою з контролю над тютюном 2014/40/ЄС, яка набирає чинності у країнах Європейського Союзу 20 травня цього року. Д-р Фрідлендер наголосила, що ключовими пріоритетами Директиви є профілактика початку куріння, зниження привабливості тютюну та сприяння припиненню куріння. «Сьогодні в країнах ЄС понад 700 тис. осіб помирає щорічно від хвороб, викликаних споживанням тютюну. Ціна цих втрат для суспільства складає 544 млрд євро, що у 4 рази перевищує загальну ринкову вартість усієї тютюнової індустрії. Саме тому виконання положень Директиви є вкрай важливим», - підкреслила вона.

   

  На думку керівника програм сектору людського розвитку Регіону Європи та Центральної Азії Світового Банку д-ра Фон Зао, питання боротьби із тютюном має бути впроваджено у програми реформування системи охорони здоров’я, оскільки це та сфера, яка потребує негайних дій. «Нам потрібно зменшити споживання тютюну, який становить серйозну загрозу для здоров’я української нації. Як показує світовий досвід, а також досвід України, набутий протягом останніх років, боротьба з тютюнопалінням дозволяє мобілізувати ресурси та досягти більш здорового способу життя. Ініціативи у боротьбі із тютюном важливі як для населення, так і для економіки країни, адже підвищення податків на тютюнові вироби дозволяє збільшити надходження у бюджет, які потім можна використати, наприклад, для програм у сфері охорони здоров’я. На наш погляд, боротьба із тютюнопалінням – та сфера, де можна розвивати законодавство, розробляти ті законодавчі акти, які посприяють розвитку країни», - відзначив він.

   

  Андрій Скіпальський, Голова правління ГО «Життя», підкреслив, що, на жаль, як завжди при прийнятті законопроектів у сфері боротьби із тютюном, відчувається сильне антитютюнове лобі, і цей законопроект, зареєстрований понад рік тому, ще досі не став законом. Вже понад 3 роки українське законодавство у сфері боротьби із тютюном не змінювалося, і це мало негативний вплив на ситуацію з курінням в Україні. «Прийняття законопроекту №2820 дозволило б народним депутатам показати прогресивність мислення, а українцям – отримати право на здоров’я на рівні з європейцями», - сказав він.

  Источник: http://www.moz.gov.ua/

  Оставить комментарий может только зарегестрированный пользователь (Войти и Регистрация)

  Вы будете первым кто оставил комментарий к этой записи
  Top